Aktualności

WOLNE POKOJE

 

 pokój 2 os

 

pokój 3 os

 

pokój 4 os                                                                                                                     

 

     


 

Atrakcje

NASZA OKOLICA

 

 

Noclegi rodzinne "JANTAR" znajdują się w samym sercu malowniczej miejscowości Ostrowo, położonej pomiędzy Karwią, a Jastrzębią Górą. W tej nadmorskiej miejscowości na turystów czeka nie tylko prawdziwie morski, bogaty w jod, mikroklimat, ale także niezwykła flora, a w szczególności dziewicze lasy sosnowe. Dzięki tym walorom Ostrowo cieszy się mianem uzdrowiska i co roku zwabia turystów chcących wypocząć w tak niezwykłym klimacie. Szeroka, piaszczysta i przede wszystkim niezatłoczona plaża o łagodnym zejściu jest prawdziwą wizytówką tego miejsca. Jej łagodnie ukształtowane i piaszczyste wydmy, porośnięte licznymi trawami i sosnami na długo pozostaną w pamięci każdego turysty odwiedzającego to miejsce. W Ostrowie w okolicy Karwi i Jastrzębiej Góry znajdziesz wspaniałe obszary leśne, które są prawdziwym rajem dla grzybiarzy, miłośników długich spacerów (nordic walking) lub rowerowych wycieczek dla całej rodziny.

 

Okolice NADMORSKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO i REZERWATU PRZYRODY BIELAWA zachwycą widokami każdego miłośnika przyrody i pozwolą aktywnie spędzić czas. OSTROWO to niezwykle urokliwe miejsce położone w okolicy Jastrzębiej Góry i Karwi.

 

Okolice Ostrowa sprzyjają pieszym wycieczkom. Na przyjezdnych czekają:

 

Rezerwat przyrody "Bielawskie Błota" - znajduje się ok. 1,5 km na południe od Ostrowa. Znaleźć tu można rzadką i narażoną na wyginięcie roślinność ochroną: malina moroszka, woskownica europejska, wełnianecza darniowa. Swoje gniazda budują zagrożone wyginięciem w Europie ptaki takie jak żurawie, turkawki, skowronki, świergotki polne. Piękno tego miejsca obserwować można na przełomie sierpnia i wrzesnia, gdy kwitną wielkie paprocie i wrzosy porastające ten teren.

 

"Źródełko Przypomnienia" - ustawiono przy nim kamienne tablice z wyrytymi dziesięcioma przykazaniami, przypominające tablice Przykazań Bożych, jakie otrzymał Mojrzesz na Górze Synaj. Jest to idealne miejsce na wyciszenie i refleksję.

 

Rzeka "Czarna Wda" - to spokojna, malownicza rzeka, znajdująca swoje ujście w morzu na wysokości Ostrowa i Karwi. Latem miejsce to jest chętnie wybierane przez rodziny z dziećmi, które będąc na plaży mogą bawić się w płytkiej i bezpiecznej wodzie.

 

Kościół pod wezwaniem NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY w Ostrowie to jednej z nielicznych budynków sakralnych o tak przepięknej i nowoczesnej architekturze. Parafia ta istnieje dopiero od 24 czerwca 2001 roku, a już zyskała miano jednego z piękniejszych kościołów w tej okolicy. Powołana przez Księdza Arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego, z Proboszczem Ks. Andrzejem Bują na czela zaprasza na niedzielne msze, którch rozkład można sprawdzić na www.parafiaostrowo.pl

 

Surfcasting - zaliczany jest do wędkarstwa morskiego i polega na łowieniu ryb na wędkę wprost z plaży. Linia brzegowa od Karwi do Władysławowa słynie z ogromnej ilości fląder, sandaczy, dorszy, łososi.

 

Kościół pw. Św. I.Loyoli - Jastęrzbia Góra - co roku odbywa się Międzynarodowy Letni Festiwal Muzyczny "Słowo i Muzyka u Jezuitów". Tradycją jest, że Koncert Inauguracyjny odbywa się pod batutą Maestra Krzysztofa Pendereckiego.

 

Obelisk "Gwiazda Północy" w Jastrzębiej Górze to miejsce które w 2000 r., w wyniku pomiarów geodezyjnych, zostało określone najdalej wysuniętym miejscem na północ Polski (54*50?11?). Warto odwiedzić ten kąt nie tylko ze względu na atrakcję, którą jest obelisk, ale także na otaczający go piękny las. Spacer w takim otoczeniu sam sobie jest wspaniałą odskocznią od trosk dnia codziennego.

 

Lisi Jar, to wąwóz położony w Jastrzębiej Górze. Niegdyś jego długość sięgała 10 km, jednak Bałtyk pochłonął jego znaczną część. Obecnie Lisi Jar stanowi rozcięcie erozyjne pomiędzy Rozewiem, a Jastrzębią Górą charakteryzujące się głębokością 50 metrów i stromymi zboczami porośniętymi bukowym lasem. Pośród wiekowych, nawet 100 letnich buków, spotkać możemy pojedyncze okazy brzozy, dzikiej gruszy, świerku, a nawet jarzębiny. Bogate runo leśne tworzą okazałe krzewy leszczyny, kaliny, głogu, jeżyny i maliny. Miejsce to bogate jest także w różnorodną roślinność taką jak widłak, bluszcz, storczyk, czy wrzosy.

 

Latarnia morska im. Stefana Żeromskiego, Muzeum Latarnictwa Morskiego czy Izba Pamięci Stefana Żeromskiego to główne atrakcje Rozewia. Warto odwiedzić to miejsce będąc w pobliżu i poznać historie i legendy krążące o tych niezwykłych miejscach.

 

Władysławowo to nadmorska miejscowość położona w niedalekiej okolicy Ostrowa. Warto wybrać się tam na jednodniową wycieczkę będąc w naszych pokojach gościnnych i zwiedzić niezwykłe miejsca, które można tam znaleźć. Port rybacki, Izba Pamięci Portu, Dom Rybaka czy Centrum Pamięci Generała Józefa Hallera i Jego Żołnierzy to tylko nieliczne atrakcje które z pewnością przypadną do gustu całej rodzinie. W swojej ofercie Władysławowo nie zapomniało o miłośnikach sportu, którym z pewnością przypadnie do gustu spacer po Alei Gwiazd Sportu, czy wizyta w Centralnym Ośrodku Sportu, czy też Ośrodeku Przygotowań Olimpijskich Cetniewo. Najmłodszym z pewnością go gustu przypadnie Ocean Park z ekspozycją zwierząt morskich i oceanicznych.

 

Hel - jedyne  również obfituje w wiele atrakcji, z których główną jest jedyne w Polsce fokarium. Zobaczyć można w nim dwa najsławniejsze okazy Morza Bałtyckiego: fokę szarą (Halichoerus grypus) oraz fokę pospolitą (Phoca vitulina).

 

 

 

 

 

 Puck - z najstarszym portem i molem wcinającym się w Zatokę Pucką.

 

Mechowo - polodowcowe groty.

 

Trójmiasto - Gdynia, Sopot, Gdańsk (Jarmark Dominikański)

 

Szymbark - Dom do "Góry Nogami"


 

  

 
 

Wstęp Oferta Pokoje Galeria Cennik Regulamin Atrakcje Kontakt