Aktualności

 

 

WOLNE POKOJE 2 os.

 

WOLNE POKOJE  3 os.

 

WOLNE POKOJE  4 os.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    

 

 

 

  

 

 

            


 

  

Atrakcje

NASZA OKOLICA

 

 

"JANTAR" w Ostrowie znajduje się pomiędzy Karwią a Jastrzębią Górą - jest znanym pensjonatem oferującym wczasy rodzinne. W naszej miejscowości na  turystów czeka specyficzny morski mikroklimat bogaty w jod, utworzony przez Bałtycką Bryzę i okoliczne sosnowe lasy, dzięki tym walorom nasza okolica ma wszelkie zalety uzdrowiskowe. Wizytówką miejscowości jest niezatłoczona, szeroka, piaszczysta plalża o łagodnym zejściu.
Ostrowo k/Karwa i Jastrzębia Góra to duże obszary leśne, które są prawdziwym rajem dla grzybiarzy, miłośników leśnych spacerów (nordic walking) lub wycieczek rowerowych dla całej rodziny bowiem tu zachwycają stuletnie drzewa sosnowe rozciągające się kilometrami wzdłuż NADMORSKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO i REZERWATU PRZYRODY BIELAWA. W odróżnieniu od stromego klifowego brzegu, tutejszą szeroką plażę charakteryzują łagodnie ukształtowane piaszczyste wydmy, porośnięte licznymi trawami i sosnami.

 

Zaiste niezwykłe to miejsce - OSTROWO położone pomiędzy Jastrzębią Górą a Karwią.

 

Okolice Ostrowa sprzyjają pieszym wycieczkom. Na przyjezdnych czekają:

 

Rezerwat przyrody "Bielawskie Błota" - znajduje się ok. 1,5 km na południe od Ostrowa. Znaleźćtu można rzadką i narażoną na wyginięcie roślinność ochroną: malina moroszka, woskownica europejska, wełnianecza darniowa. Swoje gniazda budują zagrożone wyginięciem w Europie ptaki takie jak żurawie, turkawki, skowronki, świergotki polne. Piękno tego miejsca obserwować można na przełomie sierpnia i wrzesnia, gdy kwitną wielkie paprocie i wrzosy porastające ten teren.

 

"Źródełko Przypomnienia" - ustawiono przy nim kamienne tablice z wyrytymi dziesięcioma przykazaniami, przypominające tablice Przykazań Bożych, jakie otrzymał Mojrzesz na Górze Synaj. Jest to idealne miejsce na wyciszenie i refleksję.

 

Rzeka "Czarna Wda" - to spokojna, malownicza rzeka, znajdująca swoje ujście w morzu na wysokości Ostrowa i Karwi. Latem miejsce to jest chętnie wybierane przez rodziny z dziećmi, które będąc na plaży mogą bawić się w płytkiej i bezpiecznej wodzie.

 

Kościół pw. NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY w Ostrowie o przepięknej, nowoczesnej architekturze. Parafia istnieje od 24 czerwca 2001 r. Dekretem z dnia 13.06.2001 r. Ks. Abp Tadeusz Gocłowski powołał nową parafię w Ostrowie. Proboszczem jest Ks. Andrzej Buja. www.parafiaostrowo.pl

 

Surfcasting - zaliczany jest do wędkarstwa morskiego i polega na łowieniu ryb na wędkę wprost z plaży. Linia brzegowa od Karwi do Władysławowa słynie z ogromnej ilości fląder, sandaczy, dorszy, łososi.

 

Kościół pw. Św. I.Loyoli - Jastęrzbia Góra - co roku odbywa się Międzynarodowy Letni Festiwal Muzyczny "Słowo i Muzyka u Jezuitów". Tradycją jest, że Koncert Inauguracyjny odbywa się pod batutą Maestra Krzysztofa Pendereckiego.

 

Obelisk "Gwiazda Północy" - Jastrzębia Góra - wyznaczający określone w 2000 r., w wyniku pomiarów geodezyjnych, miejsce najdalej wysunięte na północ Polski - 54*50"11". 

 

Wąwóz Lisi Jar - Jastrzębia Góra - kiedyś miał około 10 km długości, jednak Bałtyk pochłonął znaczną jego część. Lisi Jar stanowi rozcięcie erozyjne pomiędzy Rozewiem a Jastrzębią Górą o głębokości 50 metrów i stromych zboczach porośniętych bukowym lasem. Pośród wiekowych, bo ponad 100 letnich buków spotkać możemy pojedyńcze okazy brzozy, dzikiej gruszy, świerku i jarzębiny. Runo leśne tworzą krzewy leszczyny, kaliny, jeżyny, maliny i głogu, a także mniejsza roślinność taka jak: widłak, bluszcz, storczyk i wrzos.

 

Rozewie - Latarnia morska im. Stefana Żeromskiego, Muzeum Latarnictwa Morskiego, Izba Pamięci Stefana Żeromskiego.

 

Władysławowo - Port rybacki, Izba Pamięci Portu, Dom Rybaka, Centrum Pamięci Generała Józefa Hallera i Jego Żołnierzy, Aleja Gwiazd Sportu, Centralny Ośrodek Sportu, Ośrodek Przygotowań Olimpijskich Cetniewo, Ocean Park z ekspozycją zwierząt morskich i oceanicznych.

 

   Hel - jedyne w Polsce fokarium.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Puck - z najstarszym portem i molem wcinającym się w Zatokę Pucką.

 

Mechowo - polodowcowe groty.

 

Trójmiasto - Gdynia, Sopot, Gdańsk (Jarmark Dominikański)

 

Szymbark - Dom do "Góry Nogami"


 

  

 
 

Wstęp Oferta Pokoje Galeria Cennik Regulamin Atrakcje Kontakt